Regulamin przedmiotu
1. Obecność na wykładach jest zalecana. Obecność na ćwiczeniach audytoryjnych jest obowiązkowa i będzie sprawdzana. Usprawiedliwienia nieobecności dokonuje prowadzący zajęcia na podstawie pisemnego usprawiedliwienia przedstawionego przez studenta. Usprawiedliwienie należy przedstawić w terminie 30 dni od nieobecności.
2. Efekty uczenia się przypisane do wykładu będą weryfikowane podczas egzaminu, a efekty uczenia się określone dla ćwiczeń audytoryjnych będą weryfikowane podczas kolokwiów.
3. Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie pozytywnej oceny z ćwiczeń oraz egzaminu. Ocena z ćwiczeń jest średnią arytmetyczną z ocen z dwóch kolokwiów (obejmujących dwie części materiału), przy czym oba kolokwia muszą być zaliczone. Zaliczenie ćwiczeń jest warunkiem przystąpienia do egzaminu. Egzamin jest pisemny. Ocena zintegrowana jest średnią arytmetyczną oceny z egzaminu oraz oceny z ćwiczeń.
4. Oceny z zaliczenia ćwiczeń audytoryjnych/egzaminu są przekazywane do wiadomości studentów za pośrednictwem USOS, poczty elektronicznej, MSTeams lub osobiście, niezwłocznie (najpóźniej 7 dni po zaliczeniu/egzaminie). Ocena z egzaminu jest przekazywana do wiadomości studentów nie później niż 2 dni przed kolejnym egzaminem. Ocena łączna jest przekazywana do wiadomości studentów za pośrednictwem USOS.
5. Student może poprawiać tylko oceny niedostateczne z ćwiczeń audytoryjnych, w terminie wyznaczonym przez prowadzącego zajęcia. Student ma prawo przystąpić do egzaminu w trzech wybranych terminach spośród wyznaczonych w sesjach egzaminacyjnych. Student może przystąpić do egzaminu w dodatkowym terminie, tzw. terminie zerowym oraz w innych terminach wyznaczonych przez prowadzącego zajęcia, po wcześniejszym uzgodnieniu. Student może poprawiać oceny z egzaminu w kolejnych terminach spośród wyznaczonych w sesjach egzaminacyjnych, przy czym obowiązuje ocena ostatniego egzaminu.
6. Student powtarza z powodu niezadowalających wyników w nauce tylko niezaliczony typ zajęć realizowany w ramach przedmiotu.
7. Podczas weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się na drodze egzaminu każdy zdający powinien mieć długopis (lub pióro), przeznaczony do zapisywania odpowiedzi. Pozostałe materiały i przybory pomocnicze, szczególnie telefony komórkowe, są zabronione.
8. Jeżeli podczas weryfikacji osiągnięcia efektów uczenia się zostanie stwierdzona niesamodzielność pracy studenta lub korzystanie przez niego z materiałów lub urządzeń innych niż dozwolone w regulaminie przedmiotu, student uzyskuje ocenę niedostateczną i traci prawo do zaliczenia przedmiotu w jego bieżącej realizacji.
9. Rejestrowanie dźwięku i obrazu przez studentów w trakcie zajęć jest zabronione.
10. Prowadzący zajęcia umożliwia studentowi wgląd do jego ocenionych prac pisemnych do końca danego roku akademickiego w terminach konsultacji.
11. W zależności od przyjętych ustaleń władz PW dopuszcza się prowadzenie zajęć zdalnie oraz zdalne przeprowadzenie weryfikacji efektów uczenia się.
|